Miközben megpróbálunk mindent megtanítani
gyermekeinknek az életről, gyermekeink megtanítják nekünk
miről is szól az élet.”
Angely Schwindt amerikai pedagógus gondolataival köszöntöm a csengeri Makovecz Imre Általánosés Alapfokú Művészeti Iskola valamennyi dolgozója, diákja és a magam nevében mindazokat, akik megtisztelnek bennünket és ellátogatnak honlapunkra. Amint intézményük nevéből is látható, nagyon sok lábon állunk s igyekszünk minél magasabb színvonalon kiszolgálni a megrendelői oldalon álló szülőket és gyermekeiket. Ez a széles paletta flexibilis tudással rendelkező, sokoldalúan képzett nevelőket kíván. Nyugodtan mondhatom, hogy a Szamos folyó bal partján, az ország szívétől 360 km-re, és azt hisszük, valljuk, hogy méltó ellenfelei lehetünk oktatás, sport, művészetek terén az ország bármely térségek tanulóival. Mindezek fényesen bizonyítják a különböző megmérettetéseken elért sikereink. A Makovecz Imre úr által tervezett intézménykomplexumunk (két tanépület, étkezde, sportcsarnok) méltán váltja ki a városunkba látogatók csodálatát. Hitvallásunk Elbert Hubkord híres pedagógus nyomán: „Az iskolának nem nevelnie kell az életre – az iskola legyen maga az élet!” Mindezekhez nincs másra szükség mint nyitott szívű, nyitott szemű és nyitott fülű tanulókra és mély küldetéstudatú pedagógusokra. S, hogy mindez nálunk Csengerben hogyan testesül meg, győződjön meg róla a saját szemével!
Iskolánkat övező figyelméért hálás szívvel gondolok Önre.

Kazamér Tibor